Nincsen hozzászólás

Idén is bevettük Nagyatádot – Erdélyi Dani a TOP10-ben zárt

A hétvégén az eXtrememan Nagyatád hosszútávú országos bajnokságon jártunk, melyen klubunk versenyzői remekül helytálltak, voltak „első bálozóink”, és Erdélyi Dániel személyében TOP10-es célba érkezőnk is volt.

A hazai triatlonsport egyik csúcspontja a nagyatádi ironman-távu eXtrememan verseny, melyen az indulókra 3,8km úszás, 180km kerékpározás és egy maratoni futás vár. Egyesületünk ezúttal is szép számmal képviseltette magát a hosszútávú országos bajnokságon, a legtöbben egyéniben vágtak neki az embert próbáló megmérettetésnek, de jó néhány voltak olyanok is, akik váltóban teljesítették a távot, közül jó néhányan talán jövőre egyéniben is ott lesznek a Gyékényesit-tó partján a rajtnál.

A Svájcban készülő Erdélyi Dániel – aki nem mellesleg kvalifikálta magát a hawaii világbajnokságra – komoly célokkal érkezett Nagyatádra! Dani a vízből 15-nek jött ki, majd egészen elképesztő tempót diktált, és a második legjobb idővel teljesítette a kerékpáros pályát, majdnem 40km/h-ás átlagot tekerve. A futás is remekül sikerült, 3:30-on belül futotta le a maratoni távot, így 9:40:50-es eredménnyel az abszolút 9-ik helyen ért célba, korosztályában pedig a dobogóra is felállhatott.

Érdekesség, hogy a további albás célba érkezők közül az „első bálozó”, Takács Péter érte el a legjobb eredményt. Az Alba Triatlon SE utánpótlás edzőjét ráadásul a verseny előtti napokban egy betegség is hátráltatta, ennek ellenére „fejben nagyon összerakta” ezt az ironmant! Taki élete első hosszútávú triatlon versenyét 11:35:34-es eredménnyel zárta. Nagyot harcolt a másik „újonc” is: Kulcsár Zsoltnak komoly fájdalmai voltak már a futás közben, de egy igazi „zsaru” sosem adja fel, és 14:38:35 óra alatt, kedvesével kézen fogva látta meg a nagyatádi célvonalat.

Varga Barnabás már nem az első ironmanjét teljesítette, a nagy hőség belőle is kivett rendesen (az utolsó két körben már inkább vicsorgott, mint vigyorgott), de ő is igazán megharcolt az elemekkel szombaton, és okos versenyzést bemutatva 12:37:27-es idővel, kisfiával, Ábellel együtt ért célba.

Hergovics Gábor olykor egy-egy poént elengedve „nyomta” le a távot a nagyatádi hőségben, Somogyi Károly pedig szép csöndben „tette a dolgát”, és Bujdos Tamás sem engedte, hogy bármi megakadályozza abban, hogy ismét célba érjen Somogyban, ahogy Menyhárt Attila sem.

A váltók versenyében három „tiszta” albás csapat állt ott a rajtnál. Közülük a Passionfruits ért célba a leggyorsabban. Ignáczy Rita és Iker Gusztáv 11:16:46-nál szelte át a célvonalat, míg a Kajzinszky Wandállatok (Kaminszky Wanda és Kaiser Tamás) 12:07:40-et „repesztett”. Az Alba old boys-ra is nagyon büszkék vagyunk, Bánki Róbertnek és Maróthy Lászlónak 12:37:17 órára volt szüksége „a leghosszabb nap” abszolválására. Komáromi Gábor a Cutler-gym Functional csapatában az úszást vállalva, míg Punk Adrienn a 2000 elnevezésű háromfős váltóban kerékpározva és futva volt részese a szezon legnehezebb versenyének.